Yhteystiedot

PKS Sähkönsiirron yksiköiden johtajien sekä johtoryhmän jäsenten yhteystiedot löydät tältä sivulta.

Kaikkien PKS Sähkönsiirron työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa:

etunimi.sukunimi@pks.fi

Jos suoraa puhelinnumeroa ei ole mainittu, tavoittaa kyseisen henkilön puhelinvaihteen kautta:

Puh. 013 2663 100

Johto, viestintä ja kehittäminen

Pertti Menonen

Toimitusjohtaja
044 425 3790
pertti.menonen@pks.fi

Ville Moilanen

Viestintäpäällikkö
050 410 7533
ville.moilanen@pks.fi

Matti Pesonen

Kehitys- ja varautumispäällikkö
matti.pesonen@pks.fi

 

Verkon käyttö ja kehitys

Jukka Ahonen

Verkkopäällikkö
jukka.ahonen@pks.fi

Projektointi

Jukka Leppänen

Rakennuttamispäällikkö
jukka.leppanen@pks.fi

Verkkopalveluiden myynti

Raimo Toivanen

Palvelupäällikkö
raimo.toivanen@pks.fi

Henkilöstö ja talous

Outi Leppänen

Henkilöstöpäällikkö
050 556 1720
outi.leppanen@pks.fi

Hannu Roivas

Talousjohtaja
hannu.roivas@pks.fi